Понеділок, 15 Серпня, 2022

ТОП лазерів: які є різновиди, у чому різниця та чи є круті лазери у Львові

Про лазерну епіляцію сьогодні відомо достатньо, тому що це вже давно не є новинкою, а є фактично регулярною необхідністю тих, хто слідкує за собою та своєю шкірою. А от про сам лазер, як апарат, знають не всі. Менш із тим, лазерні технології постійно розвиваються, проводяться дослідження задля удосконалення цих пристроїв, що в подальшому збільшують кількість їх переваг – зменшення травматизації під час процедури, більша потужність тощо.

Отже, лазер є оптичним пристроєм, що перетворює різноманітні види енергії саме на випромінювання. Простіше кажучи, сам лазер є компонентом багатьох апаратів, наприклад, як апарати для лазерного шліфування, епіляції, омолодження, лікування судин та акне й навіть грибка, а також видалення тату або татуажу. Але купити лазер для видалення тату або ж небажаного волосся (епіляції) самому – недостатньо. Всі подібні процедури повинні робити професіонали, тобто лікарі-косметологи.

Загалом, використовують лазери для зовсім різноманітних маніпуляцій. Це й лікування шкіри, й боротьба з пігментацією, небажаним волоссям тощо. Та всі подібні процедури є справді дуже ефективними, а майбутнє точно за лазерними технологіями. Вони незрівнянно дієві та безперечно поза конкуренцією.

Плюсів у лазерних процедур досить багато. Будь то процедури зі шліфування або видалення волосся. Переваги лазерної епіляції, наприклад, очевидні:

 • помітне уповільнення росту волосся та після курсу процедур – усунення його повністю;
 • безпека та безболісність;
 • відсутність травматизації шкіри;
 • довгостроковий результат загалом;
 • можливість видаляти волосся як з обличчя, так й тіла.

Ще, до речі, дуже важливо знати свій фототип шкіри. Він є класифікацією типів, яка ґрунтується на реакції самої дерми на ультрафіолетові промені. Тому, залежно від фототипу шкіри й підбираються параметри лазеру для тих чи інших процедур. Якщо фототип шкіри не буде врахований, процедури можуть бути не ефективними.

Різновиди лазерів або який лазер краще

Різновидів лазерів сьогодні не надто багато, але вони існують, як і існують схожості та розбіжності серед них. Так, наприклад, через те, що процедура видалення небажаного волосся є сьогодні найпопулярнішою в контексті використання лазерів, розповімо якраз про неї.

Тож, різновиди лазерів для епіляції передбачають відмінність не через принцип дії, а через свою ефективність. Дієвість процедур залежить від частоти імпульсів, які є наслідком довжини лазерної хвилі. Олександритовий лазер, наприклад, має довжину 755 нм. А діодний, як золотий стандарт лазерної епіляції, відрізняється довжиною хвилі в 810 нм.

Крім того, ще бувають рубіновий та неодимовий лазери. Але вони використовуються значно менше і не такі ефективні в порівняння з іншими. А от про різницю олександритового й діодного розповімо:

 • Діодний.Як найпоширеніший сьогодні, діодний лазер для епіляції передбачає високу ефективність за рахунок потужного імпульсу при вибірковому поглинанні необхідною мішенню (у випадку з волоссям – це меланін) енергії самого лазеру. Але завдяки можливості контролювати такі імпульси, опіки від лазерної процедури у даному випадку повністю виключені. Таким чином, діодний лазер просто потужно руйнує цибулину волосся і зупиняє його зростання назавжди без травматизації шкіри та будь-якого дискомфорту.
 • Олександритовий.Частота повторення імпульсів не така швидка, як у діодного, адже довжина його хвилі – 755 нм. Але, олександритовий лазер все одно має той самий принцип дії та непогану ефективність. Волосся він видаляє одразу і справді має довгостроковий ефект. До того ж, кажуть що він, в порівнянні з діодним, більш безболісний.

ПІДСУМОК ПОРІВНЯННЯ: Який лазер краще – діодний або олександритів – ви зможете визначити для себе вже під час процедури або після цілого курсу сеансів, побачивши підсумковий результат. Просто важливо розуміти їхні відмінності. Наприклад, ефект від епіляції олександритовим лазером помітно одразу, тому що більшість волосків руйнуються безпосередньо під час процедури. А от після епіляції діодним варто почекати деякий час – доки вони поступово випадуть. Ще діодний можна застосовувати за будь-якого фототипу шкіри, а олександритовий ні. Загалом, у сучасних апаратах як діодного, так і олександритового лазера, або навіть в тих, що поєднують в собі різні принципи дії та лазери, рівень безболісності практично однаковий. Також й будь-який лазер останнього покоління здатен на те, щоб ви побачили результат вже після першої процедури.

Різновиди лазерних процедур

Догляд за шкірою люблять не тільки жінки, а й чоловіки. І лазерні процедури сьогодні цьому сприяють, адже передбачають найширший спектр.

Сьогодні лазерна епіляція у Львові доступна у багатьох клініках естетичної медицини. Вся нинішня сучасна апаратура здатна видалити волосся на будь-якій ділянці. Але сфера лазерних технологій – це різновиди лазерних процедур. Отже, серед них:

 • Звісно, епіляція – як спосіб боротьби з небажаним волоссям. Відмітимо, що робити лазерну епіляцію можна для лиця та тіла. Вона повністю безпечна. А ще є лазерна епіляція для чоловіків. Вона не відрізняється принципом дії, а просто передбачає деякі інші ділянки, притаманні більше чоловікам (спина, борода тощо).
 • Шліфування шкіри – метод вирівнювання рельєфу та боротьби зі шрамами, рубцями, стріями та постакне.
 • Лазерне видалення судин – боротьба із судинними сіточками та куперозом.
 • Лазерне видалення новоутворень – ксантелазми, вератоми, папілом тощо.
 • Лікуванні пігментації – і за рахунок лазерних пілінгів для освітлення шкіри, і за рахунок впливу на меланін лазерним променем.
 • Лазерне лікування оніхомікоза – або грибка нігтів.
 • Лікування акне – або вугрової хвороби.
 • Омолодження шкіри – у вигляді боротьби зі зморшками, зниженою еластичністю та темними кругами під очима, а також підтяжки обличчя і шиї. До речі, фото до та після подібних процедур завжди дуже помітно демонструє ефективність лазерних маніпуляцій у даному випадку.
 • Видалення татуювань та перманентного тату за допомогою лазеру – як дуже затребувана процедура, допомагає позбутися застарілого або невдалого малюнка або перманентного макіяжу. Нерідко вони втрачають колір, насиченість або контур, що й робить тату чи перманентне татуювання вже не привабливим.

Цікаво про лазерне видалення волосся, яке є сивим або світлим

Саме ця процедура часто є найбажанішою, тому що зазвичай лазер краще працює с більш темним волоссям. Тобто чим більше пігменту, тим краще промінь лазеру впливає на меланін. Через це волосяний фолікул й руйнується. А от у сивого або ж світлого, меланіну, який відповідає за колір волосся, не багато. Але, сучасні методи та технології (наприклад, у вигляді потужних пікосекундних лазерів та спеціальних препаратів) дозволять вирішити й цю задачу.

Серед таких препаратів, до речі, й Меладин. Саме він дозволяє ніби «насичувати» волосок пігментом, бо є ліпосомальною формою меланіну. Після такого насичення волоски стають тією необхідною ціллю, яку бачить лазер. До того ж, цей ефективний препарат місцевого застосування є цілком безпечним.

Підводячи підсумок, скажемо про те, що кількість процедур, необхідних для повного видалення волосся назавжди, або пігментації чи дієвого лікування акне, залежить від індивідуальних особливостей людини, а також потужності лазеру. Тому, у професійних кабінетах косметологів лікар проконсультує на предмет вашого типу шкіри та того, який саме вид лазерних процедур підходить саме вам.

.