Четвер, 7 Липня, 2022

На Львівщині встановили рекорд з розмитнення авто: у скільки ж обійшовся позашляховик власнику?

22 лютого завершився період пільгового розмитнення автомобілів з-за кордону, який тривав з 25 листопада. За цей час Львівська митниця оформила близько 19,9 тис. авто, з яких 12,5 тис. євроблях, що раніше їздили у режимі транзиту. У такий спосіб державний бюджет України поповнився на 1,1 млрд грн.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, тепер митники, підводячи підсумок оформлення автомобілів, оприлюднили деякі дані щодо цього процесу, а саме – назвали найдорожчий, найдешевший, а також найстарший автомобіль, які оформили у Львівській області. Про це пише zaxid.net.

Отож, найдорожчим автомобілем за сумою сплачених платежів є Mercedes-Benz G63 AMG 2018 року випуску. При митному оформленні автомобіля вартістю майже 4,7 млн ​​грн власник сплатив платежів на понад 1,5 млн грн. В Україні таку ж машину можна купити за понад 7 млн ​​грн.

Найдешевшим автомобілем є Dacia Sandero (сума платежів – близько 16,8 тис. грн) 2011 року випуску, а найстаршим – автомобіль Volkswagen Passat 1991 року виготовлення, його розмитнили за 45 тис. грн. Рекордна кількість автомобілів (723) на Львівській митниці розмитнили 20 лютого, за два дні до завершення пільгового періоду. 22 лютого оформили лише 340 авто.

Пригадаємо, зараз в Україні діють нові умови ввезення транспортних засобів з-за кордону. Після закінчення періоду пільгового розмитнення (22 лютого), за умовами якого діяла ставка акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, власники таких автомобілів будуть платити акцизний податок за повною ставкою, яка буде діяти до 22 травня. Згодом власники авто з іноземною реєстрацією, які вчасно не здійснили митного оформлення, будуть змушені платити штрафи у розмірі 170 тис. грн.