Понеділок, 4 Липня, 2022

Уряд України прийняв рішення виплачувати людям субсидію готівкою: коли українці отримають свої перші гроші?

Кабінет міністрів України схвалив старт виплати субсидій готівкою з березня 2019 року. Вже з наступного місяця українці отримуватимуть свої гроші “на руки”. Про це пише видання РБК-Україна.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, згідно прийнятого рішення Кабінету міністрів України, з 1 березня 2019 року пропонується впровадити механізм надання житлових субсидій населенню у готівковій формі. Передбачається, що дана ініціатива буде стимулювати українців економно споживати житлово-комунальні послуги. Крім того, таке рішення направлене на посилення соціальної підтримки найменш захищених категорій населення України: малозабезпечених, багатодітних сімей та ін.

Пригадаємо, інформацію про надання українцям субсидій у вигляді готівки ще в січні оприлюднив міністр соціальної політики України Андрій Рева. Про це він заявив у інтерв’ю РБК-Україна. За його словами, це робиться для того, щоб до травня зрозуміти, який механізм є більш ефективним.

Безготівковий механізм в Україні запустили з 1 січня, а тепер запускають готівковий – в експериментальному порядку. У Міністерстві вважають, що дане нововведення сприятиме тому, що українці краще будуть економити при споживанні житлово-комунальними послугами.

Також міністр соціальної політики заявив, що таким чином субсидія у результаті всіх змін стане соціальною виплатою. Андрій Рева додав, що субсидію будуть виплачувати одночасно з пенсією. Отож, починаючи з 1 березня, період виплати субсидій синхронізується з періодом виплати пенсій. До слова, команда Президента України Петра Порошенка сумнівається, що таке нововведення у соціальній політиці країни буде реалізовано ще до виборів, які мають відбутись 31 березня 2019 року.