Субота, 28 Травня, 2022

У львівському транспорті пенсіонери будуть їздити безкоштовно, всі інші платитимуть 7 грн

Приблизно з 1 лютого (або у перших числах місяця) пенсіонери за віком та особи з інвалідністю 3-ої групи будуть їздити у Львові безкоштовно у всьому міському громадському транспорті, натомість всі інші категорії пасажирів в автобусах, що курсують містом, платитимуть по 7 грн. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради, зокрема на брифінгу, який відбувся у мерії 23 січня, про це говорив Сергій Бабак, заступник міського голови з питань ЖКГ.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, вищезазначену угоду було укладено між міською радою та місцевими перевізниками. Відповідне рішення у рамках цього питання буде розглянуто у п’ятницю, 25 січня, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради. Крім того, на розгляд готують і друге важливе питання – коригування тарифу на проїзд у міському автобусному транспорті, а саме – збільшення оплати за проїзд у міських автобусах з 5 грн до 7 грн. Рішенням передбачено, що коригований тариф вступає в дію після публікації в ЗМІ, тобто в перших числах лютого.

Сергій Бабак про це сказав:

“Відповідно до законодавства, орган місцевого самоврядування встановлює тариф на перевезення. Тариф має бути економічно обґрунтованим, інакше органи місцевого самоврядування мають компенсувати різницю в тарифах перевізникам… Складові тарифу за рік здорожчали — це паливо, запчастини, зарплата. Цілий рік у нас були складні перемовини з перевізниками. Ми знайшли спільну мову з перевізниками і вони відновлюють безкоштовне перевезення пенсіонерів і осіб з інвалідністю 3-ої групи… На найближчий виконком ми будемо виносити два рішення — про безкоштовний проїзд пенсіонерів і про коригування тарифу до 7 грн.”

За словами пана Сергія, законом встановлено більше 20 категорій пільговиків – усі вони будуть їздити безкоштовно. Було лише питання щодо пенсіонерів, адже їх більше 90 тисяч, а також людей з інвалідністю 3-ї групи. Відповідно, місто буде компенсовувати кошти, щоб ці люди могли безкоштовно їздити. Сергій Бабак підкреслив, що різницю між обґрунтованим та встановленим тарифом міським перевізникам буде компенсувати Львівська міська рада. На це вже виділено бюджетні кошти у розмірі 240 000 000 гривень.

Олег Партика, в.о. начальника управління транспорту, щодо цього питання наостанок додав, що абсолютно всі перевізники у місті Львові мають возити пенсіонерів безкоштовно. Це позиція громади, позиція управління міста і ніхто не в праві це порушувати.