Субота, 28 Травня, 2022

Мерія пропонує львів'янам програму співфінансування заміни вікон: оберуть 50 адрес

У 2019 році Львів продовжує проекти збереження та реставрації об’єктів культурної спадщини міста, започатковані у рамках співпраці з німецьким проектом “Муніципальний розвиток та оновлення історичної частини міста” (GIZ). Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Як інформує “lvivyes“, з початком 2019 року у Львові розпочала дію програма співфінансування реставрації дерев’яних вікон та заміни пластикових на дерев’яний скло-пакет. У Львівській міській раді повідомили, що мешканці історичної частини Львова з 1 лютого можуть подавати свої заявки на участь у вищезазначеній програмі. Частка співфінансування на реставрацію дерев’яних вікон становить 60% – місто, 40% – власник. Частка при заміні пластикових вікон на дерев’яний скло-пакет (тільки після оплати штрафу) становить 50% – місто, 50% – власник.

Тетяна Балукова, директор Львівського комунального підприємства “Археологічно-архітектурна служба” розповіла, що саме з 1 лютого 2019 року команда цього проекту розпочне набір заявок на участь мешканців Львова у програмі співфінансування “Ремонтно-реставраційних робіт дерев’яних вікон та заміни пластикових на дерев’яний скло-пакет”. Цього року буде обрано лише 50 адрес.

Пані Тетяна також повідомила, що для подачі заявки на заміну вікон людей просять прийти з 1 лютого 2019 року за адресою вул. Валова, 20, каб.12 та написати заяву на участь у програмі за визначеним зразком. Найважливішою умовою можливості подати заявку є те, що людина має проживати на вулиці, яка входить в історичний ареал міста Львова. Межі історичного ареалу міста Львова затвердженні рішенням виконавчого комітету від 9.12.2005 року № 1311 доступні для перегляду на сайті Львівської міської ради.

Зазначимо, у місті триває програма, у рамках якої реставрують брами та історичні двері у місті Лева. Такий проект розпочали у 2018 році та вже відреставрували більше 30 брам в історичній частині Львова. На 2019 рік також заплановано чимало роботи у цьому руслі.