Четвер, 7 Липня, 2022

Біля міської ради бунтують проти Садового: як на це реагує мер міста?

Біля стін Львівської міської ради місцеві активісти розкинули міні-табір із кількох палаток. Вже кілька днів одна із палаток красномовно інформує львів’ян, що перед ними – місце для тих, хто постраждав від правління львівського мера Андрія Івановича Садового, розповідає сайт “lvivyes”. Вочевидь, деяким львів’янам таки добряче “допік” мер: за тривалий час такого бунту були і спроби атакувати міську раду. Відтак тепер в центрі міста чергують ще й поліцейські, які слідкують за поведінкою активістів. 

Доволі кричущий випадок стався кілька днів тому, в п’ятницю, під час засідання виконавчого комітету, коли активісти вчинили напад на кількох представників міської влади. Зокрема, було скоєно напад на заступника Садового Васьківа. Постраждав від дій львівських активістів і очільник департаменту Бойко. Як результат – один потрапив до лікарні з опіками обличчя, другий почав скаржитися на суттєве погіршення зору. Постраждали і працівники Муніципальної варти міста та вагітна працівниця ради, якій довелося викликати “швидку”. Чого чекати далі від розгніваних активістів – невідомо. 

Реакція Андрія Садового на “бунт” біля стін міської ради 

Як же на таке “пожвавлення” в громадському житті Львова відреагував його очільник? Андрій Іванович відреагував фактично миттєво: на днях, перебуваючи з візитом в столиці, львівський голова тут же повідомив про останні події міста Лева міністра внутрішніх справ України і переговорив з представниками Національної поліції. 

Садовий

На думку львівського мера, місцевих активістів явно хтось “покриває”: ми можемо спостерігати за неодноразовими акціями схожого характеру у Львові, а покарання за такі по-справжньому злочинні дії ще поки що ніхто не поніс. Тим часом, представники місцевої влади повинні остерігатися, бо безпеку і “адекватну” поведінку активістів не може гарантувати ніхто. Ба, навіть більше того: за словами мера, поліцейські і самі покривають активістів, бо на попередній виклик вони їхали до стін міської ради більше години, аби розборонити сутичку. 

“Я вчора, будучи в Києві, проінформував про ці події міністра внутрішніх справ, мав розмову з керівництвом Національної поліції. Я надіюся, що буде проведено об’єктивне розслідування, і порушники законодавства понесуть покарання.”

Зрештою, Андрій Іванович назвав активістів представниками львівського криміналітету і пообіцяв, що їм (тобто, криміналітету) до влади нашого міста – зась. Для цього міський голова пригрозив зробити все можливе та неможливе. 

Чи готовий мер йти на переговори з “псевдоактивістами”? 

Попри такі злочинні дії львів’ян, яких мер назвав “псевдоактивістами”, міський голова начебто готовий “вийти до людей” і переговорити з ними конструктивно та спокійно. Натомість бунтівники, за його словами, вимагають інформації, яка насправді є відкритою для львів’ян.  

“В питаннях звучать речі, на які є публічні відповіді. Є запитання стосовно квартир, скільки ми видали учасникам бойових дій. Є публічна інформація — 97 квартир.”

Що ж заважає меру вийти до людей? Попередньо Садовий розповів, що “хапати за рукав” його не треба, адже в нього безліч справ та важливих зустрічей. Мер переконаний, що для нормальних переговорів львів’янам слід записатися до нього – тоді у визначений час він буде радий поговорити з активістами. Натомість говорити з людьми, коли у нього є заплановані зустрічі, мер не збирається, хіба що ці питання будуть “життя і смерті”.