Неділя, 3 Липня, 2022

Впливові політичні партії, засновані на Львівщині: коротка довідка

Політичне життя активно вирує не лише в самому серці України та в українській столиці, а й на Львівщині. Тут свою діяльність розгорнули політичні партії, які представляють інтереси соціальних верств населення на Львівщині. Їх досить таки багато і про них потрібно знати людям, які тут живуть, пише сайт lvivyes.com.

Читайте нижче – коротко про чинні політичні партії, які є досить таки впливовими і беруть свій початок саме на території Львівської області.

Політична партія “Об`єднання “Самопоміч”

1

Ідеологія цієї, мабуть, найвідомішої політичної партії, заснованої на Львівщині, бере свій початок ще в перших десятиліттях 20-го століття, опираючись на цікавий історичний феномен – рух української кооперації, який охопив землі Західної України разом з початком 20-го століття.

Говорити не про ідеологію, а про конкретне формування політичної партії “Об`єднання “Самопоміч” вже можна в наш час. А ще конкретніше, то в жовтні 2012-го року Андрій Іванович Садовий (львівський мер вже на той час) публічно оголосив про створення нової політичної партії “Об`єднання “Самопоміч”, вказавши, що ідеологія партії – це християнсько-консервативні цінності (щось на подобі “В єдності – сила”).

Перше політичне випробування для партії, заснованої на Львівщині, стало повстання проти режиму Януковича. Тоді, в часи протесту на Майдані, саме львівський осередок був найбільшим центром, який організував рух спротиву цинічному режиму чинного на той час президента.

2

Важливим етапом у зміцненні позицій партії “Об`єднання “Самопоміч” стали місцеві вибори, які відбулися у 2015-му році. Саме ті вибори вплинули на зміцнення позиції партії як впливової всеукраїнської сили, не тільки політичної сили місцевого масштабу. Підтримку від виборців партія знайшла тоді як на рідній Західній Україні, так і серед виборців Східної України. Результати місцевих виборів 2015-го року – понад 900 обраних депутатів, які почали представляти інтереси своїх виборців у радах різних рівнів.

Зараз представники політичної партії “Об`єднання “Самопоміч” – це впливові політики, багато з яких є мерами обласних та районних центрів країни. В теперішній час партія визначила для себе пріоритетними на виборах децентралізацію, землю, захист підприємців та безпеку країни.

Політична партія “Українська Галицька партія”

3

Ще одна впливова політична партія, яка бере свій початок саме на Львівщині, це “Українська Галицька партія”. Ця партія позиціонує себе як платформа для молодих та вільних людей, які хочуть творити нову Україну і “почнуть це робити зі свого дому, з Галичини”. Партію називають новою українською крайовою партією, яка будує свою роботу на тому розумінні, що боротися потрібно з причинами проблем, а не з наслідками.

Ця партія, на відміну від попередньої, зовсім не має на меті здобуття влади в українській столиці, а зосереджується виключно на розвитку громад. Фінансується ця партія за рахунок добровільних внесків небайдужих людей.

Історію, з якої і почалося формування сучасної партії “Українська Галицька партія”, сягає ще середини 19-го століття, з того часу, коли у Львові було сформовано першу українську легальну організацію – Головну руську раду. Про це пишуть і на своєму сайті члени партії.

Якщо говорити про конкретний час заснування партії “Українська Галицька партія”, то про її формування оголосили в 2012-му році, зареєстрували партію в 2014-му році, а активну діяльність партія розгорнула ще через рік, в 2015-му році.

4

Біля витоків партії і її керівництва в наш час стоять Ірина Моряк, Іван Щурко, Орест Друль, Богдан Панкевич та інші.

Цікаво, що говорити про конкретного наставника в цій партії немає сенсу, адже це об`єднання є мультилідерською і всі ключові рішення тут приймають під час загальних з`їздів, а між ними рішеннями опікується Політична рада партії.

В наш час команда партії – це близько 1000 членів і ще 90 депутатів місцевих рад. Наприклад, фракції у Львівській міській раді.

Політична партія ВО “Свобода”

5

ВО “Свобода” – це українська консервативно-націоналістична партія, яка також бере свій початок у Львові, яка була зареєстрована в 1995 році, однак діяти почала ще в 1991 році. Щоправда, спочатку політична партія діяла під іншою назвою і була відома на той час як Соціал-Національна партія України, а її лідером вже багато років є Олег Тягнибок – знаний політик та депутат Верховної Ради України.

Свій успішний шлях до влади партія пробила, фактично, тільки в 2009 році та в 2010 роках, тоді, коли відбувалися місцеві вибори в Галичині. З того часу партія “Свобода” стала основною політичною силою в багатьох місцевих органах влади. Ще через деякий час, в 2012 році, партії вдалося пробити собі шлях до Верховної Ради України. Після того відбулися славнозвісні події на Майдані, де представники партії брали активну участь, як і представники партії “Самопоміч”, про яку ми згадували вище в матеріалі.

6

Добитися свого тоді вдалося – спільними зусиллями Януковича змусили покинути країну, і після цього партії “Свобода” вдалося пробитися до парламентської більшості та отримати місця в уряді Арсенія Яценюка.

Цікавою є політична програма партії “Свобода”, де прописано безліч пріоритетів. Найбільшими для себе представники партії визначили як влада та суспільство, здоров`я української нації, домогтися історичної справедливості, здобути енергетичну незалежність України та багато-багато іншого.

Також цікавим є той факт, що на парламентських виборах в 2012 році партії вдалося здобути першість серед закордонних виборців (перше місце по закордонному виборчому округу), а найвищий показник відданих голосів було зафіксовано тоді в США, Чикаго. В Україні ж партія здобула тоді найбільшу підтримку серед мешканців Сумської, Полтавської та Кіровоградської області.

Громадський рух “Народний контроль”

7

Громадський рух “Народний контроль” – українська політична партія, заснована у Львові, лідером якої є Дмитро Добродомов, який відомий як колишній директор потужного медіахолдингу “ZIK”. Ця політична партія порівняно “молода”, адже була заснована в 2015 році.

Історія партії бере початок з 2012 року, коли лідер партії (тоді – авторитетний журналіст-розслідувач у Львові) розпочинає свій авторський журналістський проєкт, поставивши перед собою завдання з викриття корупціонерів, нечесних схем державного та комунального управління, аналіз рішень, що приймалися в місті та країні. Зважаючи на значний суспільний резонанс, який викликав громадський рух, тематика діяльності розширилася. Так рух зайнявся і проблемами комунальних тарифів, темою громадського транспорту, дорогами, трубами та іншим, і вже в наш час партія має перед собою цілу низку важливих політичних та суспільних завдань.

8

Партія активно брала участь в Революції гідності – тоді разом з іншими співорганізаторами їм вдалося оперативно організувати роботу Комітету Майдану Львівщини. В той час партія забезпечувала інформаційний та юридичний захист громадян і студентів. А після тих славнозвісних подій на Майдані представники політичної партії домоглися створення центрів реабілітації військових на Львівщині. Ці центри реабілітації військових на волонтерських засадах здійснювали збір та координацію необхідного для потреб української армії та добровольчих батальйонів, що було надзвичайно необхідно нагально в той час.

Депутати партії “Народний контроль” в наш час є головами багатьох обласних організацій. Наприклад, депутати партії присутні в рядах районних рад на Волині, Хмельниччині, Львівщині, Рівненщині, Київщині, Тернопільщині та на Буковині.

В наш час партія вибудувала чітку концепцію політичної діяльності. Для представників партії пріоритетними напрямками діяльності “очищення” влади, протидію корупції в країні, реалізація євроінтеграційних процесів, здійснення громадського контролю за роботою органів державної влади, забезпечення справедливості, посилення влади громадян в країні тощо.

Політична партія “Духовна Україна”

9

Політична партія “Духовна Україна” – не така вже й відома партія, яку було також засновано у Львові. Її було зареєстровано в жовтні 2011 року, а головою партії було обрано Юрій Путас. Партія ставить перед собою завдання розбудувати правового, демократичного, соціально справедливого, економічно сильного суспільства, що ґрунтується на духовних цінностях та моралі. 

Очільник партії Юрій Путас – уродженець міста Львова, де й заснував свою політичну партію, зараз є підприємцем.  

Про партію можна однозначно сказати, що вона прагне розвинути перспективні галузі діяльності в Україні та в нас, на Львівщині, зокрема. Наприклад, партія вважає за потрібне залучати міжнародні інвестиції в розвиток гірничодобувної галузі, а саме – вугільної. Представники партії переконані в тому, що підтримка шахт та інвестиції дозволять не лише покращити загальну економічну картину, а і створити робочі місця та підвищити добробут регіону. 

Львівська обласна організація політичного об`єднання “Рух нових сил” 

1

Ця політична партія будує свою діяльність довкола досить скандальної особистості – Михайла Саакашвілі, який і є засновником та головою цієї партії в наш час.  

Міністерство юстиції зареєструвало “Рух нових сил” як політичну партію України в 2017 році, однак свою діяльність спершу політична організація розгорнула швидше. Спочатку ця партія була заснована як “Партія гармонійного розвитку” в 2015 році і лише через два роки партію було зареєстровано під теперішньою назвою. Керівником партії в 2017 році стала Ольга Галабала – український громадський діяч. 

Політичну партію “Рух нових сил” називають партію однодумців Михайла Саакашвілі. Самі однодумці визначають час формування цієї партії як “складний для України час, коли країною правив корупційний та олігархічний режим колишнього Президента України Петра Порошенка та усіх його спільників”. 

Згодом партія “Рух нових сил” об`єдналася з партією “Воля”, адже депутати вважали, що ідейні настанови та пріоритети діяльності є дуже схожими.  

1

Однодумці партії “Рух нових сил” пишуть про те, що вони – запеклі борці з корупцією, громадські активісти, які не боялися йти проти системи, виходити на акції протесту. Проти багатьох із них були сфальсифіковані кримінальні справи, а самого Михайла Саакашвілі незаконно позбавили українського громадянства за вказівкою Порошенка. Про це, зокрема, йдеться і на офіційному сайті партії.  

До Верховної Ради України партія пробивається з однією головною метою: очистити нашу країну від корупціонерів. “Очищувати” країну від корупціонерів планує “антикорупційний спецназ Михайла Саакашвілі”, як і пише зокрема на офіційному сайті партії “Рух нових сил”.  

“Ми – бульдозер змін, завдання якого остаточно позбавити країну від старого політичного мотлоху, що заважає Україні стати успішною, багатою і процвітаючою”, – пише на сайті партії. 

З нетривалої історії діяльності політичної партії відомо, що вони брали участь в акціях протесту проти діяльності Уряду, виступали за відставку Уряду і за імпічмент чинному тоді президенту.  

Вже в передвиборчий час в 2019 році ідейний наставник партії Саакашвілі закликав українців голосувати за партію “Слуга народу”.  

Політичні партії, засновані на Львівщині, розгорнули активну діяльність – дехто має на меті вступити в ряди Верховної Ради України, дехто ж зосереджує свою діяльність на місцевому рівні. З`являються і нові партії, “свіжі” політичні сили на арені діяльності.  

Важливо, щоб львів`яни знали хоча в загальних рисах інформацію про діяльність політичних партій, аби в часі виборів здійснили “правильний” вибір на користь регіону і держави загалом.