Понеділок, 4 Липня, 2022

Вибираємо маршрутизатор із холодною головою і якісним підходом

Безперешкодне і повсюдне підключення до Інтернету стало настільки важливою частиною існування у сучасному світі, що відсутність цієї можливості геть знищує всі переваги того чи іншого місця, у якому ви перебуваєте. У більшості випадків для поширення сигналу використовують так звані маршрутизатори, або Wi-Fi роутери. Сьогодні їх на ринку є така незліченна кількість, що починають розбігатися очі при виборі оптимального варіанту. Наприклад, варто згадати Мікротік роутер, який пропонує користувачам багато переваг.

Власне, щоб допомогти потенційному покупцеві не загубитися при виборі маршрутизатора, розглянемо, на що потрібно звертати увагу в першу чергу.

Критерії вибору пристрою

Wi-Fi існує вже давно і пройшов довгий шлях. Маршрутизатор, який ви купили 10 років тому, майже напевно повільніший, ніж той, який ви купили б зараз, і він не зможе охопити кожен куточок вашого будинку так само ефективно, як нові моделі.

Швидкість маршрутизатора Wi-Fi вимірюється в мегабітах за секунду або Мбіт/с – це означає, як швидко роутер може переміщати вхідні дані – наприклад, інтернет-сигнал – з одного комп’ютера на інший. Найшвидші маршрутизатори можуть похвалитися швидкістю роботи до 5300 Мбіт/с, що дуже багато. Природно, для щоденного звичайного користування такі показники не потрібні. Тим більше, більшість роутерів у будь-якому випадку не зможуть досягти своїх теоретичних максимальних швидкостей, з огляду на реальні умови.

Іншими словами, за числами на коробці лежить багато складних технічних міток, але немає особливих причин перевантажувати себе знанням і розумінням їх розшифрування. Зауважимо, що вам важливо пам’ятати про канали Wi-Fi. Майже всі маршрутизатори пропонують можливість перемикання між різними каналами у їх інтерфейсі. Але слід мати на увазі, що на кожному каналі працюють різні мережі Wi-Fi, тому перемикання з каналу на канал може не поліпшити з’єднання, а навпаки сповільнити.

Також не забувайте про можливості покриття сигналу. Тобто, дуже важливий діапазон дії. Є багато факторів, що впливають на визначення покриття маршрутизатора, наприклад, будова апаратного забезпечення, підключення антени, її якість тощо. Перш ніж купити роутер, дізнайтеся про його діапазон, або протестуйте самостійно, якщо маєте таку можливість, або прочитайте відгуки. Існує можливість збільшити радіус дії маршрутизатора, який у вас вже є, замінивши його антену (антени) на більш далекі. Звичайно, це працює лише для роутерів зі знімними антенами.

роутер

Переваги використання маршрутизатора

Підключення до Інтернету за допомогою модему так само можливо, і люди часто це роблять, замінюючи одне іншим. Хоча може здатися, що використання маршрутизатора – це додавання непотрібного устаткування на робочий стіл, але воно забезпечує підвищену безпеку, бездротовий доступ до Інтернету для кількох пристроїв, а також обмін файлами по локальній мережі.

Модем зовсім не захищений, тому що все, що він робить, це передає цифрову інформацію – або дані, простіше кажучи – між вами і вашим інтернет-провайдером, і не забезпечує ніякої безпеки, піддаючи систему атаці. Подумайте, що станеться, якщо ви залишите вікно свого будинку відкритим або залишите ключі в замку запалювання автомобіля з відкритими дверима – те ж саме робите за допомогою цифрового підключення без безпечного роутера.

Крім забезпечення більш безпечного цифрового середовища для вашого комп’ютера та інших пристроїв, маршрутизатори також позбавляють від необхідності підключати кожен з ваших пристроїв через кабель, так як він передає інтернет-сигнал по бездротовій мережі через Wi-Fi. Перехід на бездротовий зв’язок – в разі, якщо ви використовуєте ноутбук замість ПК – має більше сенсу, оскільки дає вам додаткову свободу переміщатися по будинку з пристроєм. Це стосується і смартфона.

З розвитком технологій розумного будинку, маршрутизатор стане необхідністю в міру вдосконалення холодильника, телевізорів, камер відеоспостереження і самого Інтернету. Вам потрібно буде постійно залишатися на зв’язку, так що про вибір найбільш раціонального роутера варто думати вже зараз.