Вівторок, 22 Вересня, 2020

Вибираємо маршрутизатор із холодною головою і якісним підходом

Чому і хто у Львові недолюблює Президента Зеленського?

Президентська кар’єра Володимира Зеленського, який у 2019 році прийшов на цю посаду, в самому розпалі і за цей час відбулося чимало всякого,...

Садовий і його участь в президентських виборах 2019 року: як це було

Андрій Іванович Садовий багато років пробув на посаді мера (з 2006 року, детальніше про діяльність Садового на посаді голови - тут), не...

Садовий та Кошулинський: багаторічна боротьба на місцевих виборах у Львові

Багаторічні борці за посаду голови Львівської міської ради - чинний мер Андрій Садовий та Руслан Кошулинський, які вже не перший раз беруть...

Безперешкодне і повсюдне підключення до Інтернету стало настільки важливою частиною існування у сучасному світі, що відсутність цієї можливості геть знищує всі переваги того чи іншого місця, у якому ви перебуваєте. У більшості випадків для поширення сигналу використовують так звані маршрутизатори, або Wi-Fi роутери. Сьогодні їх на ринку є така незліченна кількість, що починають розбігатися очі при виборі оптимального варіанту. Наприклад, варто згадати Мікротік роутер, який пропонує користувачам багато переваг.

Власне, щоб допомогти потенційному покупцеві не загубитися при виборі маршрутизатора, розглянемо, на що потрібно звертати увагу в першу чергу.

Критерії вибору пристрою

Wi-Fi існує вже давно і пройшов довгий шлях. Маршрутизатор, який ви купили 10 років тому, майже напевно повільніший, ніж той, який ви купили б зараз, і він не зможе охопити кожен куточок вашого будинку так само ефективно, як нові моделі.

Швидкість маршрутизатора Wi-Fi вимірюється в мегабітах за секунду або Мбіт/с – це означає, як швидко роутер може переміщати вхідні дані – наприклад, інтернет-сигнал – з одного комп’ютера на інший. Найшвидші маршрутизатори можуть похвалитися швидкістю роботи до 5300 Мбіт/с, що дуже багато. Природно, для щоденного звичайного користування такі показники не потрібні. Тим більше, більшість роутерів у будь-якому випадку не зможуть досягти своїх теоретичних максимальних швидкостей, з огляду на реальні умови.

Іншими словами, за числами на коробці лежить багато складних технічних міток, але немає особливих причин перевантажувати себе знанням і розумінням їх розшифрування. Зауважимо, що вам важливо пам’ятати про канали Wi-Fi. Майже всі маршрутизатори пропонують можливість перемикання між різними каналами у їх інтерфейсі. Але слід мати на увазі, що на кожному каналі працюють різні мережі Wi-Fi, тому перемикання з каналу на канал може не поліпшити з’єднання, а навпаки сповільнити.

Також не забувайте про можливості покриття сигналу. Тобто, дуже важливий діапазон дії. Є багато факторів, що впливають на визначення покриття маршрутизатора, наприклад, будова апаратного забезпечення, підключення антени, її якість тощо. Перш ніж купити роутер, дізнайтеся про його діапазон, або протестуйте самостійно, якщо маєте таку можливість, або прочитайте відгуки. Існує можливість збільшити радіус дії маршрутизатора, який у вас вже є, замінивши його антену (антени) на більш далекі. Звичайно, це працює лише для роутерів зі знімними антенами.

роутер

Переваги використання маршрутизатора

Підключення до Інтернету за допомогою модему так само можливо, і люди часто це роблять, замінюючи одне іншим. Хоча може здатися, що використання маршрутизатора – це додавання непотрібного устаткування на робочий стіл, але воно забезпечує підвищену безпеку, бездротовий доступ до Інтернету для кількох пристроїв, а також обмін файлами по локальній мережі.

Модем зовсім не захищений, тому що все, що він робить, це передає цифрову інформацію – або дані, простіше кажучи – між вами і вашим інтернет-провайдером, і не забезпечує ніякої безпеки, піддаючи систему атаці. Подумайте, що станеться, якщо ви залишите вікно свого будинку відкритим або залишите ключі в замку запалювання автомобіля з відкритими дверима – те ж саме робите за допомогою цифрового підключення без безпечного роутера.

Крім забезпечення більш безпечного цифрового середовища для вашого комп’ютера та інших пристроїв, маршрутизатори також позбавляють від необхідності підключати кожен з ваших пристроїв через кабель, так як він передає інтернет-сигнал по бездротовій мережі через Wi-Fi. Перехід на бездротовий зв’язок – в разі, якщо ви використовуєте ноутбук замість ПК – має більше сенсу, оскільки дає вам додаткову свободу переміщатися по будинку з пристроєм. Це стосується і смартфона.

З розвитком технологій розумного будинку, маршрутизатор стане необхідністю в міру вдосконалення холодильника, телевізорів, камер відеоспостереження і самого Інтернету. Вам потрібно буде постійно залишатися на зв’язку, так що про вибір найбільш раціонального роутера варто думати вже зараз.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

У Львові підприємці пікетують стіни ОДА через касові апарати та видачу фіскальних чеків

Сьогодні, 22 вересня, підприємці Львівщини зібралися під стінами обласної державної адміністрації і пікетують владу, пише сайт lvivyes.com. Більше сотні місцевих підприємців зібралися...

“Досить компромісів з ворогом!”: як Львівщина зустрічала Зеленського?

Вчора, 17 вересня, Львівщину з робочим візитом відвідав шостий Президент України, Головнокомандувач ЗСУ Володимир Зеленський. До останнього пресслужба Глави держави не розголошувала...

Зеленський у Львові: причина візиту?

Згідно з даними різних джерел сьогодні, 17 вересня, Львівщину відвідає Президент України Володимир Зеленський. Цією інформацією поділились у Львівській ОДА, передає zaxid.net.

Місцеві вибори в умовах карантину: як все буде відбуватися на Львівщині?

Зовсім небагато часу залишилося до проведення місцевих виборів в Україні і політики вже активно готуються до них, пише сайт lvivyes.com. Цьогоріч вибори...

Вибори незабаром, а львів’яни досі не знають, за кого голосувати

Вже не за горами - місцеві вибори, до яких плідно почали підготовку львівські політики, пише сайт lvivyes.com. Вже відомі імена багатьох кандидатів...