Четвер, 7 Липня, 2022

Порошенко підписав указ про допуск інших збройних сил на територію України: що це означає і чого чекати?

19 лютого у Верховній Раді зареєстровано проект закону №10067 про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2019 році для участі в багатонаціональних навчаннях. Ініціатором цього законопроекту виступив Президент України Петро Порошенко. Про це пише “Інтерфакс-Україна“.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, вищезазначений документ передбачає надання згоди на рішення глави держави про допуск до України іноземних підрозділів для участі в шести навчаннях: 2 українсько-американські, 1 – українсько-британське, 1 – українсько-румунське і ще 2 – багатонаціональні.

Багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів збройних сил відбудуться в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (МЦМБ) в Яворівському районі Львівської області та в інших частинах і полігонах протягом року, в них візьмуть участь до 10 тис. українських військовослужбовців, до 1,5 тис. – американських і 1,5 тис. – з інших країн-членів НАТО і країн-учасниць програми “Партнерство заради миру”.

Українсько-американські навчання “Репід-трайдент-2019” пройдуть у МЦМБ протягом 25 діб із червня до жовтня. Сюди буде залучено: до 2,2 тис. українських військовослужбовців, до 1 тис. – американських, до 1 тис. – з інших країн-членів НАТО і країн-учасниць програми “Партнерство заради миру”. Українсько-американські навчання “Сі бриз-2019” пройдуть протягом 20 діб із червня до вересня в акваторії Чорного моря, військових аеродромах і полігонах ЗСУ. У них візьмуть участь до 1 тис. 750 українських військовослужбовців, до 1 тис. – американських, до 1 тис. – з інших.

Багатонаціональні навчання “Кленова арка-2019” пройдуть протягом 14 діб у Житомирській області. Сюди залучать: до 100 українських військових і до 350 військовослужбовців від країн-членів НАТО і країн-учасниць “Партнерство заради миру”. Українсько-румунські навчання “Ріверайна-2019” пройдуть протягом 10 діб із квітня до листопада в акваторії Чорного моря, р. Дунай та її гирлі. У них візьмуть участь до 200 українських і до 200 румунських військовослужбовців. Українсько-британські навчання “Воріер Вотчер-2019” пройдуть протягом 16 діб із серпня до жовтня на військових аеродромах і полігонах ЗСУ в Миколаївській області, в них візьмуть участь до 80 українських і до 300 британських військовослужбовців.