Понеділок, 4 Липня, 2022

12 лютого уряд виділив додатково 5,7 млрд грн на освіту: на що саме підуть гроші?

Вчора, 12 лютого, Кабінет Міністрів України спрямував додатково 5,7 млрд грн в освітню галузь. Передбачено, що ці кошти підуть на розвиток українських шкіл і на надбавки вчителям. Зокрема, 3,5 млрд грн виділено на розвиток тих навчальних закладів, у яких навчаються понад 350 дітей, а 2,2 млрд грн буде для вчителів. Таку інформацію оприлюднено на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, більшу частину з виділеної суми, як було зазначено, піде на розвиток великих та опорних шкіл. Це стосується тих закладів, де навчається більше 350 дітей. У рамках програми “Спроможна школа для кращих результатів” за цих 3,5 млрд грн у школах планують зробити ремонти, оновити інтер’єри, закупити необхідне обладнання чи облаштувати кабінети. Лише в тих, які цього дійсно потребують. До уваги будуть брати усі заявки шкіл, які претендують на субвенцію. Дирекція закладу має надіслати відповідну заявку в ОДА. Там формують загальні списки по області, виділяючи пріоритетні школи, та надсилають у Київ до 13 березня. Вже у Міністерстві освіти визначають, які школи отримають фінансову допомогу на розвиток від держави, але, варто зауважити, це буде зроблено у співфінансуванні з місцевим бюджетом. 

У рамках теми додаткового кошторису, що вчора офіційно затвердили, свій коментар дала і міністерка освіти і науки України Ганна Новосад. За її словами, гроші, які виділено на надбавки вчителям, жодним чином не впливатимуть на ставку або обов’язкові виплати. Вони розраховані на те, щоб місцева влада змогла платити своїм вчителям повну надбавку за престижність та премії в повному обсязі. Що важливо: цьогорічним нововведенням в освітній галузі буде те, що тепер виплата коштів педагогам вперше буде здійснюватися із розрахунку реальної кількості учнів, а не за торішніми даними.