П’ятниця, 12 Серпня, 2022

У російському Кремлі відреагували на демонтаж радянської зірки на Марсовому полі

Давноочікуване серед багатьох львівських активістів рішення про демонтаж радянської зірки на “Марсовому полі” нарешті почали втілювати в реальність, пише сайт lvivyes.com. Однак те, що львів’янам і загалом переважній більшості українців – на радість, російському Кремлю – на обурення: новина про демонтаж “совєтського” символу викликала різку негативну реакцію. Днями стало відомо про те, що російське МЗС навіть надіслало ноту протесту Україні.

Так, у Кремлі надзвичайно обурені таким рішенням і зазначають, що українська влада дискредитує історію та намагається “позбавити громадян перемоги у війні”. Росія закликає український Уряд відмовитися від таких кроків і не підтримує концепцію позбутися по всій Україні пам’ятних речей, що нагадують про перемогу радянських солдатів та про героїчну боротьбу проти фашизму.

Зазначимо, що з пропозицією демонтувати радянську зірку до управління історичного середовища Львівської міської ради звернулася місцева громадська організація “Суспільство майбутнього Львів”. Львівська влада натомість перевірила інформацію про те, чи підлягає демонтаж радянського знаку українському закону про декомунізацію, щоб не порушувати чинні закони.

Нагадуємо, п’ятикутна радянська зірка із серпом та молотом з’явилася у Львові в сімдесятих роках минулого століття. Її встановили на Марсовому полі – військовому радянському меморіалі, облаштованому на пам’ять про загиблих у Другій світовій війні. Марсове поле у Львові розташувалося одразу поблизу Личаківського кладовища, зі сторони від вулиці Мечникова.

Зазначимо, що цими днями у Львові також завершили демонтаж скандального Монумента Слави, що також могло спровокувати Кремль на таку негативну реакцію та висловлення нотки протесту Україні.

.