Вівторок, 5 Липня, 2022

У Львові на площі Ринок студенти розповідатимуть перехожим про воєнний стан

26 листопада Парламент України ввів у державі воєнний стан. Відповідну пропозицію вніс у Верховну Раду Президент Петро Порошенко. Що це означає і як цей режим може вплинути на життя українців зараз намагається збагнути кожен з нас. Враховуючи факти останніх подій, стає зрозуміло, що часто люди не знають або не до кінця усвідомлюють, що саме коїться в Україні та що варто знати про введений воєнний стан. У кожному регіоні на місцевому рівні влада просто зобов’язана провести зі своїм населенням певні інформативні заходи, зібрання, акції, аби люди володіли достовірною інформацією. Такий проект сьогодні реалізують у Львові.

Як інформує “lvivyes“, 28 листопада, о 09.00 год. на площі Ринок (біля входу в Ратушу) студенти Української академії лідерства у Києві, Полтаві, Харкові, Львові, Чернівцях та Миколаєві вийдуть на вулиці своїх міст з мотиваційними плакатами та будуть пояснювати перехожим, що означає режим воєнного стану в країні, та спростують поширені стереотипи про негативні наслідки його введення. Цією акцією молоді люди закликатимуть українців зберігати спокій у непростих умовах та продовжувати робити буденні речі: ходити на роботу, навчатись, тепло вдягатись, усміхатись, підтримувати армію та слідкувати за новинами.

Організатори такої акції мають на меті донести до людей інформацію, що війна в Україні розпочалась не 25 листопада у морі, а триває вже 4 роки і щоб перемогти українцям потрібно далі жити, працювати та підтримувати Україну, а не опускати руки і панікувати, адже паніка та хаос — це саме те, що потрібно ворогу. Свою підтримку акції висловили відомі громадські діячі: Ярослава Гресь, Мустафа Найєм, Павло Шеремета, Валерій Пекар та інші.

Зазначимо, як голосить Закон України, воєнний стан – особливий правовий режим, що вводиться в Україні або окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності; він передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню й органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та зміцнення  національної безпеки, а також тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.