Понеділок, 4 Липня, 2022

Росіяни заявляють, що Президент України все більше стає українським націоналістом: хто і що кажуть про Зеленського?

Коли Володимир Зеленський виграв вибори президента України та став новим Главою нашої держави, більшість росіян раділи такому вибору українців з різних причин. Ну, можливо, “раділи” – це надто гучно сказано, але те, що сприйняли такий результат подій в Україні навесні 2019 року досить позитивно – це факт. Тоді ж в одному з інтерв’ю президент РФ сказав, що визнає вибір українців та приймає його. Але тепер щось пішло не так: ця “симпанія” росіян до Зеленського різко падає.

РФ

РФ невдоволена Зеленським

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, цими днями “верхівка” російської влади все частіше говорить про Президента України Володимира Зеленського з негативної точки зору. Очевидно, він почав їм все менше подобатись через свою проукраїнську позицію. Зокрема, директор Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін заявив, що Воло­димир Зеленський “все більше і більше занурюється в ідеї українського націо­налізму”. А Дмитро Пєсков, секретар Путіна, назвав висловлення Зеленського про злочинні тоталітарні режими, яке той сказав 27 січня у часі промови у Польщі з нагоди відзначення 75-річчя визволення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау, помилковим і таким, що ображає росіян. До цієї критики Глави України підключилась і пані Поклонська – колишня українська прокурорка, яка у часі анексії Криму росіянами перейшла на бік РФ та стала членом Державної Думи. Вона зазначила, що заява Зеленського у Польщі – це “урок махрової русофобії”.

Варто зазначити, що хвилю такого обурення викликав візит Володимира Зеленського до Польщі, де він взяв участь у заході, присвяченому 75-річчю визволення концтабору Аушвіц-Біркенау. У часі своєї промови Президент України зазначив, що Польща та польський народ першими відчули наслідки “злочинної змови тоталітарних режимів”. Він висловив їм свої щирі співчуття, що Польща у 1939 році стала ареною поділу земель та людей між СРСР і Нацистською Німеччиною.

Що думають про це українські політики на історики?

Свою думку щодо візиту Президента України до Польщі та його промови там висловили і українські політики, історики, науковці та журналісти. Ось позиція деяких з них.

Наприклад, у рамках цієї теми своїм баченням правильності дій Зеленського поділився Володимир В’ятрович – український історик, публіцист, дослідник визвольного руху та культурний і громадський діяч. За його переконанням, один з останніх кроків українського президента – візит до Польщі, є надзвичайно правильним та заслуговує похвали. Володимир Зеленський, здійснивши цей візит, щоб вшанувати річницю звільнення Аушвіцу, тим самим зробив великий і вірний дипломатичний хід. Також український історик зауважив, що й промова Зеленського була чудовою, адже у ній він згадав про відновлення пам’ятника на могилі вояків УПА у Польщі, про українців з Червоної армії, про Омеляна Ков­ча та братів Шептицьких. Це українцям не може не подобатись. Володимир В’ятрович зазначив, що ця подія на політичному шляху Зеленського є одним з небагатьох (поки) його правильних кроків.

Свою позицію у рамках вищезазначеної теми висловила також Ірина Геращенко. Депутатка написала, що, не зважаючи на те, що партія “ЄС”, до складу якої вона входить, знаходиться в опозиції до пропрезидентської політичної сили, все ж вони підтримують і схвалюють дії та промову Президента України у Польщі. Він, зазначає Геращенко, виступив з правильними акцентами і тим самим вкотре не дозволив Росії переписати на свій лад історію.

геращенко