Четвер, 7 Липня, 2022

Зеленський виносить питання продажу землі іноземцям на всеукраїнський референдум

Вже добряче встигло нашуміти питання продажу землі іноземцям в Україні і Володимир Зеленський прийняв рішення, аби дещо “заспокоїти” українців. Новообраний Президент України планує винести питання продажу землі іноземцям на великий всеукраїнський референдум, пише “lvivyes.com”. 

Зараз, за словами Президента, Верховна Рада активно працює над впровадженням в країні механізму проведення загальнонаціонального референдуму і над тим, щоб українці мали змогу брати участь у вирішенні важливих національних питань шляхом участі у таких масштабних голосуваннях.  

Щодо тривожного для багатьох українців питання продажу землі іноземцям, то Зеленський стверджує, що багато українських політиків маніпулюють цим, адже їм не вигідно давати населенню право володіти землею.  

Планується, що до законопроєкту між першим та другим читанням внесуть деякі правки. Передбачається, що право купувати та продавати землю матимуть тільки українські громадяни та вітчизняні компанії, які створили виключно українські громадяни. Водночас іноземні компанії та громадяни отримають право купувати землю тільки в тому випадку, якщо на це дасть згоду український народ на національному референдумі. Відповідний пункт буде міститися у законопроєкті.  

Пригадаємо, кілька днів тому мешканці прилеглих до Львова сіл та львів’яни організували протест. Обурені законом про продаж землі аграрії вийшли на головну магістраль, об’єднані акцією “Ні розпродажу України!”, і закликали владу схаменутися. До акції приєдналися аграрії в тринадцяти регіонах України.  

Біля Львова, в селі Малі Підліски (траса Київ-Чоп), на магістраль виїхала велика сільгосптехніка. В нашому регіоні учасників акції було чи не найбільше, адже патрульні нарахували близько 100 осіб.