Четвер, 7 Липня, 2022

"Ні!" – Майдану, капітуляції, виборам на Донбасі: Зеленський терміново звернувся до всіх українців щодо "формули Штайнмаєра"

Головною політичною новиною на цьому тижні стало погодження Президента України Володимира Зеленського та його команди на так звану “формулу Штайнмаєра” у вирішенні конфлікту з Росією та розгляд цієї “формули” як варіанту припинення російсько-української війни, звільнення Донбасу, а найголовніше – припинення щоденної загибелі українців, передає УНІАН.

Володимир Зеленський про “формулу Штайнмаєра”

формула

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, у відповідь на таку позицію Глави української держави Україною пройшли протести. Свою незгоду з позицією Президента висловили як прості українці, так і деякі політичні партії у Верховній Раді України. Це рішення та позицію президентської команди Володимир Зеленський пояснив ще у вівторок, 1 жовтня, на брифінгу, одразу після підписання “формули Штайнмаєра”. Тоді він виступив перед численними журналістами та відповів на усі їх запитання. Президент України зазначив, що Україна таки погодила “формулу Штайнмаєра” і пояснив, чому не слід її боятися, інформує Українська Правда.

Володимир Зеленський зазначив, що страшилка “формула Штайнмаєра” є не що іншим, як перекручуванням змісту угоди його НЕприхильників. Насправді “формула Штайнмаєра” – це:

“Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, відомий також у суспільстві як закон про особливий статус Донбасу, починає діяти на постійній основі за умови – будь ласка, зараз дуже важливо – за умови, коли там відбудуться місцеві вибори, проведені згідно Конституції і законодавства України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулись за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів”.

За словами Президента, це означає, що ніяких виборів на окупованих територіях не буде і бути не може допоки там перебувають російські війська. Зеленський нагадав, що на цей момент в Україні є дійсним закон про особливий статус Донбасу, який діє до кінця 2019 року. Згодом нова ВРУ має його замінити на інший і в цьому законі, запевняє Президент України, не буде перейдено “жодної червоної лінії”, а тому і мови про капітуляцію України бути не може. Також Зеленський додав, що в основу цього нового закону про статус Донбасу і ляже “славнозвісна” “формула Штайнмаєра”.

Протести в Україні проти “формули Штайнмаєра”

протести

Як вже зазначалось, позиція Президента України сподобалась далеко не всім українцям. Відтак, після проголошення підтримки “формули Штайнмаєра” Володимиром Зеленським частина громадян України вийшла на протести. Першими свою незгоду з позицією Зеленського одразу після брифінгу Президента виголосили націоналісти, зазначивши, що це зрада України. Також вони оголосили про безстрокову акцію проти капітуляції.

Свою незгоду з рішенням Зеленського висловили і лідери політичних партій “Батьківщина”, “Європейська солідарність” та “Голос”. Їх же підтримали Роман Безсмертний, екс-представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, та Павло Клімкін, екс-міністр закордонних справ

Крім того, 2 і 3 жовтня у Києві люди зібрались на досить масовий мітинг проти “формули Штайнмаєра”. Протести у столиці пройшли на Банковій, Майдані Незалежності та під стінами Верховної Ради України. До акції протесту долучились і у Львові, Харкові, Дніпрі, Маріуполі, Одесі, Запоріжжі, передає Радіо Свобода. На таку позицію деяких українців відреагував Володимир Зеленський, звернувшись до них у спеціальному відео.