Понеділок, 4 Липня, 2022

Зеленський продовжує звільняти "старих" посадовців: хто на цей раз?

У четвер, 30 травня, Президент України Володимир Олександович Зеленський вніс до Верховної Ради України подання про звільнення з посад кількох посадовців. Про це зазначає прес-служба Адміністрації Президента України, пише видання zik.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, вищезгадане рішення стосується двох міністрів і очільника Служби безпеки України. У документі Глава держави звернувся до Парламенту щодо звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ України, Степана Полторака – з посади міністра оборони України. Третє подання стосується звільнення Василя Грицака з посади Голови Служби безпеки України. Наприкінці цього документа було зазначено, що Президент України Володимир Зеленський діє згідно з Конституцією та відповідними законами, тому ці рішення цілком у рамках закону України.

Нагадаємо, вперше про звільнення чинних посадовців Володимир Зеленський заговорив у свій перший офіційний робочий день, 20 травня. Зокрема, у часі своєї вітальної промови під час інавгурації Володимир Зеленський заявив про звільнення з посад кількох посадовців – голову СБУ, генерального прокурора України та міністра оборони. Тоді ж новообраний Глава держави оголосив про розпуск Верховної Ради України та звернувся до депутатів України щодо негайного прийняття закону про скасування депутатської недоторканності, виборчий кодекс, відкриті списки та ін. Станом на сьогодні відомо, що в Адміністрації Президента України готують матеріали щодо звільнення Юрія Луценка з посади Генерального прокурора України. 

Зазначимо, у середу, 29 травня, Володимир Зеленський здійснив свій перший робочий візит на Львівщину. Поїздка сюди виявилась незапланованою, але обов’язковою і терміновою, оскільки у Сколівському районі на шахті “Лісова” стався обвал пород, внаслідок чого там загинуло двоє гірників – 22-річний Михайло Турко та 48-річний Михайло Павлик. Президент України особисто побував на місці трагедії та дізнався про всі подробиці ситуації, а родинам загиблих виділив державну фінансову допомогу.