Понеділок, 4 Липня, 2022

Новообраний президент України опублікував декларацію про доходи за 2018 рік

На сайті Національного агенства з питань запобігань корупції з’явилася електронна декларація щойно інавругованого президента Володимира Зеленського. У власності родини президента мільйонні статки та декілька десятків об’єктів нерухомості.

Детальніше у матеріалі інтернет-видання lvivyes.com.ua.

Відтак, Володимир Зеленський зазначив свій дохід за минулий рік у розмірі понад 9 мільйонів гривень, 4 з яких – зарплата з основного місця роботи. Дружина президента заробила впродовж 2018 року 5,5 мільйонів гривень.

Сім’я глави держави володіє будинком площею 353,5 квадратних метри та земельною ділянкою розміром 1200 квадратів у Київській області, 5-ма квартирами в столиці України та однією квартирою площею 129,8 квадратних метри в Криму (зазначено, що належить вона Олені Зеленській).

Крім того, Зеленському належать 2 будинки в Італії, одна з вілл, до речі, не була вказана в декларації про доходи за минулий рік. Про неї наприкінці березня повідомили журналісти і після цього кандидата на посаду президента звинуватили у приховуванні майна. Відомо, що це 15-тикімнатна вілла поблизу моря площею 431 квадратних метри і вартістю 3,8 мільйонів євро. Нею президент володіє через компанію San Tommaso S.R.L. Крім того, сім’я головнокомандувача країни орендує квартиру, площа якої становить 91,9 квадратних метри, у Великій Британії.

Володимир Зеленський також задекларував 2 транспортні засоби марки “Mercedes-Benz” і “Range Rover”. Згідно з декларацією, спільно з дружиною Оленою мають 7 елітних годинників. Також чинний президент України є власником акцій, кількох компаній, 6-ти патентів на винаходи і 25 торговельних марок.

Нагадаємо, у понеділок, 20 травня, відбулась урочиста інавгурація Володимира Зеленського. В перший же день свого президенства він оголосив про розпуск Верховної Ради восьмого скликання, перед тим попросивши депутатів ухвалити важливі законопроекти про скасування депутатської недоторканості, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та звільнити з посади голову СБУ Василя Грицака, міністра оборони Степана Полторака та генерального прокурора України Юрія Луценка.