П’ятниця, 1 Липня, 2022

У часі інавгурації Володимир Зеленський "розпустив" Верховну Раду України та звільнив кількох посадовців

Ось і заступив на свій почесний пост 20 травня новообраний Президент України Володимир Олександрович Зеленський. Саме зараз у столиці України тривають урочисті заходи з нагоди вступу на пост Глави держави шостого Президента України Володимира Зеленського. Про це пише 5 Канал.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, у часі урочистої частини інавгурації Президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді України, після здобуття паном Зеленським усіх атрибутів чинного Президента України – прапора Президента України, знака, гербової печатки та булави, новообраний Президент України Володимир Олександрович Зеленський виступив з вітальною промовою. Першочергово пан Президент звернувся до українців, закликавши усіх до об’єднання та зазначив, що найголовніше, що він має зробити зараз – завершити війну на Донбасі. Не менш важливими й гучними стали й інші заяви новообраного Президента.

Відтак, Володимир Зеленський у часі своєї промови заявив про розпуск Верховної Ради України, звільнення з посад кількох посадовців – голову СБУ, генерального прокурора, міністра оборони та ін. Він звернувся до депутатів України щодо негайного прийняття закону про скасування депутатської недоторканності, виборчий кодекс, відкриті списки та ін. Президент України зазначив, що на виконання цих рішень у депутатів 2 місяці. Наостанок Володимир Зеленський додав, що оскільки сьогодні, 20 травня, робочий день, то просить депутатів не влаштовувати вечірок, а приступати до своєї роботи, зокрема до виконання оголошених завдань. 

Зазначимо, програма інавгурації Президента України така:

  • Із 11:05 до 11:20 – церемонія представлення командувачів видами Збройних Сил України, підняття державного прапора України;
  • Із 11:20 до 11:50 – зустрічі Володимира Зеленського та його дружини Олени з главами іноземних делегацій;
  • О 12:00 – Глава держави буде приймати іноземні делегації, які прибули в Україну на церемонію інавгурації;
  • Із 14:30 до 17:00 Володимир Зеленський буде проводити двосторонні зустрічі з главами іноземних делегацій в будівлі Адміністрації президента на Банковій у Києві.