Четвер, 23 Червня, 2022

Чому і хто у Львові недолюблює Президента Зеленського?

Президентська кар’єра Володимира Зеленського, який у 2019 році прийшов на цю посаду, в самому розпалі і за цей час відбулося чимало всякого, що неабияк повпливало на президентські рейтинги і на довіру пересічних українців до свого вибору, пише сайт lvivyes.

Якщо пригадати собі ті останні президентські вибори в країні і особливо – згадати про результати голосувань на рідній Львівщині, одразу стає зрозуміло: тут пана Зеленського не надто люблять і не так багато виборців віддали свої голоси за чинного Президента. Про результати попередніх виборів і пояснення чому людям на Львівщині так припав до душі “шоколадний” Президент – читайте в нашому попередньому матеріалі.

Спробуємо ж зрозуміти, чому на Львівщині недолюблюють Володимира Зеленського.

Першою забрати президентські повноваження у Зеленського захотіла нардепка від “Самопомочі” Оксана Сироїд

В далекому квітні 2019-го року про благо Володимира Зеленського на посту Президента вирішила попіклуватися народна депутатка від “Самопомочі”, львів’янка Оксана Сироїд, яка тоді анонсувала закон на 344 сторінки. Коли тоді давала інтерв’ю журналістам, то знизала плечима – мовляв, тут все на благо глави держави, адже до цього моменту його повноваження були неконституційними, а з новим законом він не матиме змоги узурпувати владу чи стати прибічником олігархату. Щоправда, з цим же законом він взагалі нічого не зможе.

Тоді законом “Про президента України” у чинного глави держави хотіли забрати Адміністрацію, право призначати склад РНБО, подавати кандидатури голів СБУ, Міноборони, МЗС та прем’єр-міністра, право призначати суддів Конституційного Суду, право призначати голову НКРЕКП.

“А Президент то – російськомовний…”

Вибори минули, щасливий (чи не надто?) Зеленський прийшов до своїх президентських обов`язків, як раптом – о, диво! – на Львівщині згадали, що очільник держави розмовляє не державною мовою. Так, тут наприкінці травня 2019 року під час чергової сесії Львівської обласної ради одноголосно ухвалили звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо недопущення ігнорування статусу державної мови та використання її у його публічній діяльності.

“Ми, депутати Львівської обласної ради, вважаємо, що президент воюючої держави зобов’язаний повністю виключити російську мову із власного вживання у публічних сферах суспільного життя, як офіційну мову Росії – держави-агресора”, – йшлося у зверненні.

Львів’янам тема мови завжди була дуже близькою, тож не дивно, що саме тут першими в Україні від чинного глави держави почали вимагати балакати рідною солов’їною. Та у зверненні було не тільки про це – депутатів на Львівщині тривожило питання винесення на референдум питання про укладення мирних домовленостей із Росією, а також щодо призначення на посади осіб, які підпадають під дію закону “Про очищення влади”.

Порція критики чинному главі держави надійшла і від колишнього очільника Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки

Звісно, згадуючи діяльність Олега Синютки, його відставку і його політичні інтереси та підтримку Петра Олексійовича, усім одразу стане зрозуміло, яким може бути ставлення Синютки до теперішнього глави держави.

Навесні 2020 року Олег Синютка зацікавився ремонтом доріг на Львівщині, що його запустив новообраний Президент. Так, у червні 2020 року Володимир Зеленський з притаманним йому пафосом і гордістю мав би відкрити 8,5 км дороги “Львів-Пустомити-Меденичі”. Коментарі колишнього очільника обласної адміністрації стосовно цього президентського ходу були по-справжньому безжальними:

“Для своїх звітів Зеленський вибрав Львівщину не випадково – на виборах 2019 року, це був єдиний регіон, в якому він програв Петру Порошенку. Зі значним відривом, додаймо для порядку”, – написав тоді Олег Синютка на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначив тоді Олег Синютка, піарники Президента напевне прорахували, що відкриття дороги, це знак того, що нова влада не забуває про терени, де її не надто люблять і підтримують. Підтримують з великою надією, що можлива зміна електоральних вподобань мешканців Львівщини саме завдяки таким крокам Президента, якого тут від самого початку не надто полюбили.

Та все б нічого страшного, і Синютка, який теж відомий своїми “грішками” на керівницькій посаді, теж би міг отримати випади зі сторони прихильників діяльності “Зе”, якби не “маленький” факт: ремонт дороги “Львів-Пустомити-Меденичі” на Львівщині триває вже впродовж останніх кількох років і започаткував його явно не чинний Президент.

“Чужим теплом не нагрієшся”, – зауважив тоді Олег Іванович.

Станом на той час на реалізацію проєкту ремонту цієї дороги було виділено 1 млрд 106 млн грн і відремонтовано загалом 45,4 км дороги. Всі договори та тендери були проведені ще за Порошенка, а вже за час діяльності “Зе” відбувалося, фактично, лише завершення початих ще за часів Петра Олексійовича проєктів з ремонту доріг. А ремонт доріг, “на секундочку”, мав би бути одним з пріоритетів діяльності саме чинного Президента…

А що ж думають про діяльність Президента Зеленського пересічні львів’яни?

1 червня 2020 року в мережі оприлюднили результати соціологічних опитувань, що здійснили фахівці львівського дослідницького центру “Соціоінформ”. В опитуванні тоді взяло участь 800 мешканців Львова, яких запитували про ставлення до ключових політичних діячів в Україні. Питали як про чинного Президента Зеленського, так і про його попередника Петра Порошенка.

Як не дивно, останній продовжує зберігати гарний рейтинг серед містян, які б вдруге віддали свої голоси за нього у випадку проведення президентських виборів найближчим часом. Тоді понад 48% львів’ян, які взяли участь в опитуванні, віддали б свої голоси за Порошенка, і тільки трішки більше 27% – за чинного гаранта. А якщо дивитися на оцінку діяльності чинного гаранта, то більшість львів’ян схиляються до думки, що Зеленський працює в неправильному напрямку.